Aktualności    |   Rozkład dnia   |   Kontakt  |

Grupa I
DZIEŃ MAMY I TATY - ZAKOŃCZENIE ROKU 2016/17

W pięknej scenerii odbyła się dnia 13 czerwca 2017r. uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty połączona z Zakończeniem Roku Przedszkolnego.

Dzieci w kolorowych strojach przedstawiły krótką inscenizację. Były wiersze, piosenki, tańce...

Po występie dzieci wręczyły drobne upominki swoim rodzicom.  Za występ otrzymały od Rodziców ogromne brawa.

Zakończenie roku było bardzo uroczyste, dziękujemy wszystkim rodzicom za przybycie i za ten wspólny rok.

 
KOLEJNY KONKURS PLASTYCZNY

„Moja ulubiona postać z bajki”

Konkurs plastyczny został zorganizowany przez Pracownię Językową w Puławach. Pani Iwonka kolejne dzieci wytypowała do prac konkursowych.

Każda grupa wykonała prace w zespołowe:

I grupa - Pola i Hania R. ( wykonały OLAFA)

II grupa - Zuzia W. , Zuzia K., Hania U. ( wykonały KOPCIUSZKA)

Bardzo dziękujemy dziewczynkom za włożoną pracę i rodzicom za pomoc. Czekamy na wyniki.

 
WYCIECZKA DO POLANÓWKI

W dniu 26 maja nasza grupa wyruszyła na długo oczekiwaną wycieczkę. Najpierw rozmowy z dziećmi o zasadach bezpieczeństwa, a potem "Proszę pani kiedy jedziemy? Czy już wychodzimy? I nadszedł ten czas. Przejazd busem, a w nim śpiewy, rozmowy, pytania. Następnie przejazd kolejką wąskotorową, polana a na niej pieczone kiełbaski i wiele innych zabaw. Niestety, to co piękne szybko się kończy. Nadszedł czas powrotu do przedszkola.

Dzieci choć zmęczone, to bardzo zadowolone wróciły szczęśliwie do przedszkola.

 
KONKURS PLASTYCZNO - RECYTATORSKI

Kolejny konkurs i grupa I. Hucznie obchodzone 20 imieniny 14, a z tym powiązany konkurs. Laurkę dla Przedszkola 14 wykonała Ania, a Pani Iwonka życzenia wyrecytowała.

Było bardzo uroczyście, tyle gości i słodkości ... Dziękujemy rodzicom Ani i gratulujemy.

 
WYJŚCIE I SPOTKANIE ZE STRAŻĄ

W dniu 19 maja dzieci z naszego przedszkola wybrały się na pokazy strażackie. Zachwytom nie było końca - pojazdy, motorówki, kłady, lanie wodą itd...

Choć kawałek drogi przeszły, to żadne dziecko nie narzekało, bo fajnie i ciekawie było.

 
KONKURS PLASTYCZNY

Nasze przedszkole wzięło udział w konkursie plastycznym " Puławy piórem i pędzlem malowane". Jako reprezentanci placówki, wykonałyśmy  prace na konkurs z Magdą i Zuzią Kł.

Przedszkole otrzymało dyplom za wzięcie udziału, a także dziewczynki - prezenty i dyplomy za włożoną pracę. Gratulujemy także rodzicom,  i dołożymy wszelkich starań, aby poszerzać talenty.

 
DZIEŃ WIOSNY

21 marca wszystkie Dzieci z naszego przedszkola świętowały Pierwszy Dzień Wiosny. Uroczystości powitania Wiosny rozpoczęły się od konkursów, gier i zabaw związanych z tematyką pór roku. Wszystkie dzieci z entuzjazmem i zaangażowaniem rozwiązywały zagadki, uczestniczyły w grach i zabawach ruchowych. Mimo wielu atrakcji najbardziej oczekiwaną częścią dnia było wyjście na spacer, podczas którego mogliśmy pożegnać zimę i powitać wiosnę. Dzieci radośnie maszerowały w wiosennym pochodzie, na czele którego widniała Marzanna, którą następnie pożegnaliśmy według tradycji. Jesteśmy pewni że starania naszych wspaniałych Przedszkolaków sprawią, że Wiosna zawita do nas na dobre.

 
Wielkanocne zwyczaje

Nauczenie dzieci zwyczajów, tradycji polskich jest elementem łączności między pokoleniami, jest to również element wychowania patriotycznego i kulturalnego, jednak niektóre okazje są wyjątkowo ważne i godne podkreślenia. Takim spotkaniem jest spotkanie z okazji świąt wielkanocnych. Mieliśmy okazję uczestniczyć w występie grupy najstarszej. Bardzo dziękujemy.

 
WIELKANOCNA SPOTKANIE - warsztaty z rodzicami

Święta Wielkanocne są bardzo radosnym czasem, na który z wytęsknieniem oczekują zarówno dzieci jak i dorośli. Są to święta rodzinne, pełne tradycji i zwyczajów, które chcemy przekazywać młodszym pokoleniom. Tuż przed Wielkanocą, i w naszym przedszkolu nadszedł czas świątecznych przygotowań i dekoracji.

Właśnie z tej okazji dnia 12 kwietnia zaprosiliśmy Rodziców dzieci z grupy I na spotkanie, na których poznawaliśmy tradycje i zwyczaje świąteczne oraz przygotowywaliśmy ozdoby świąteczne. Na zajęciach przedszkolaki, przygotowanych różnorodnych materiałów plastycznych przy pomocy Rodziców, wykonały piękne wielkanocne dekoracje. Dzieci wykonały świąteczne wesołe kurczaki i śmieszne zajączki.

Spotkanie było doskonałą okazją dla Rodziców do zobaczenia swoich pociech podczas występów, miłego spędzenia czasu oraz wspólnej zabawy. Zajęcia przebiegały w miłej i serdecznej atmosferze, umiliły dzieciom oczekiwanie na święta i wprowadziły je w wielkanocny nastrój.

Dziękujemy Rodzicom za obecność,wykonanie przepięknych prac plastycznych oraz zaangażowanie w pracę przedszkola, a tym samym w wychowanie Waszych pociech.

 
TEATRZYK " PLANETA SAMOZDROWIE"

Dnia 23 marca do naszego przedszkola zawitali aktorzy ze studia teatralnego „Akada”z przedstawieniem  pt.: „Planeta Samozdrowie” .

Była to bajka o właściwym sposobie odżywiania się i spędzania wolnego czasu. Karol który został zahipnotyzowany przez Cyberneta zrozumiał, że nie może ciągle korzystać z gier komputerowych, zajadać chipsów, frytek które zwykł popijać colą. Dzięki pomocy generała, a także dzieci, które włączyły się aktywnie w przedstawienie udało się pokonać Cyberneta !

 


Strona 1 z 4

Kontakt