Aktualności    |   Rozkład dnia   |   Kontakt  |

Grupa III
Dzień dziecka

Dzień Dziecka to dzień niezwykły i pełen radości. Nasze dzieci w tym dniu nie brakowało zabaw i uśmiechów. Po zabawach i grach sportowych w przedszkolu dzieci pojechały do Parku Naukowo-technologicznego, gdzie bardzo dobrze się bawiły. Wszystkie atrakcje wywoływały wielkie uśmiechy na buziach naszych wychowanków.

 
Długo wyczekiwana wycieczka

W dniu 26 maja nasza grupa wyruszyła na długo oczekiwaną wycieczkę. Najpierw rozmowy z dziećmi o zasadach bezpieczeństwa, a potem "Proszę pani kiedy jedziemy? Czy już wychodzimy? I nadszedł ten czas. Przejazd busem a w nim śpiewy, rozmowy, pytania. Następnie przejazd kolejką wąskotorową, polana a na niej pieczone kiełbaski oraz mecz piłki nożnej i wiele innych zabaw. Niestety, to co piękne szybko się kończy. Nadszedł czas powrotu do przedszkola. Dzieci choć zmęczone, to bardzo zadowolone wróciły szczęśliwie do przedszkola.

 
Biblioteka

I znowu wyruszamy do biblioteki. Na spotkaniu w bibliotece słuchaliśmy bajki terapeutycznej, która była dla naszych pociech cenną lekcją.

 
Kolejne dni pełne niespodzianek

W dniu 18 maja zawitała do nas koleżanka ze szkoły muzycznej. Zaprezentowała nam instrument na którym uczy się grać - gitara oraz zagrała specjalnie dla nas piękne utwory .... natomiast kolejnego dnia wybraliśmy się na pokazy strażackie, zachwytu nie było końca.....

 
Kolejne sukcesy naszej grupy

W środę 17 maja Miejskie Przedszkole nr 2 w Puławach obchodziło złoty jubileusz. Uroczystości towarzyszył konkurs recytatorsko – plastyczny „Puławy piórem i pędzlem malowane”. Autorami wierszy o naszym mieście byli rodzice, nauczyciele i dyrektorzy przedszkoli. Nasze przedszkole reprezentował Kub K. z naszej grupy, który recytował wiersz o Puławach. Natomiast dzieci z grupy I, które wykonały prace plastyczne również otrzymały dyplomy i upominki. Gratulujemy.

 
Konkurs plastyczny

Dzieci z naszej grupy brały udział w konkursie plastycznym "Moja ulubiona postać bajkowa". Oto prace wykonane przez nasze pociechy, natomiast na rozstrzygnięcie czekamy do 26 czerwca. Życzymy powodzenia!!!

 
Na konkursie

Już po raz kolejny dzieci z naszej grupy brały udział w konkursie. Tym razem był to międzyprzedszkolny turniej wiedzy bajkowej. Nasze przedszkole reprezentowali Franciszek M. i Helenka P. Na wszystkich uczestników czekały liczne atrakcje. Dzieci z PPI zaprezentowały przedstawienie pt. "Spotkanie bajek". Wszystkie drużyny wykazały się dużą wiedzą o bajkach. Było spotkanie z Kubusiem Puchatkiem , tort urodzinowy oraz poczęstunek. Na koniec każdy uczestnik dostał wspaniały prezent !!!

 
Wielkanoc w gr IV

Najstarsi koledzy i koleżanki z naszego przedszkola zaprosili nas na przedstawienie z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych.

 
Spotkanie Wielkanocne

Smile Spotkanie Wielkanocne Smile

Nauczenie dzieci zwyczajów, tradycji polskich jest elementem łączności między pokoleniami, jest to również element wychowania patriotycznego i kulturalnego, jednak niektóre okazje są wyjątkowo ważne i godne podkreślenia. Takim spotkaniem jest spotkanie z okazji świąt wielkanocnych. Nasze przedszkolaki wraz z nauczycielkami i przy współpracy rodziców przygotowały przedstawienia wielkanocno - wiosenne z piosenkami, wierszykami i prezentami.

 
Kolejna wizyta w bibliotece

W ramach obchodów Roku św. Brata Alberta przedszkolaki po raz kolejny odwiedziły bibliotekę. Dzieci poznały historię życia Świętego alberta oraz uświadomiły sobie jak to jest być dobrym i mieć czyste serce.

 


Strona 1 z 4

Kontakt