Aktualności    |   Rozkład dnia   |   Kontakt  |

Grupa IV
Jesteśmy muzykalni

 
Konkurs matematyczny - Miejskie Przedszkole nr 18

 
Legenda o Warsie i Sawie - Konkurs w Domu Chemika

 
Wielkanocne Tradycje

 
Warsztaty wielkanocne

Święta Wielkanocne są bardzo radosnym czasem, na który z wytęsknieniem oczekują zarówno dzieci jak i dorośli. Są to święta rodzinne, pełne tradycji i zwyczajów, które chcemy przekazywać młodszym pokoleniom. Tuż przed Wielkanocą w naszym przedszkolu nadszedł czas świątecznych przygotowań i dekoracji.

Właśnie z tej okazji zaprosiliśmy Rodziców dzieci z grupy IV na zajęcia otwarte, na których  przygotowywaliśmy ozdoby świąteczne. Na zajęciach przedszkolaki, przygotowywały z  różnorodnych materiałów plastycznych przy pomocy Rodziców piękne wielkanocne dekoracje.

Spotkanie było doskonałą okazją dla Rodziców do  miłego spędzenia czasu oraz wspólnej zabawy. Zajęcia przebiegały w miłej i serdecznej atmosferze, umiliły dzieciom oczekiwanie na święta i wprowadziły je w wielkanocny nastrój.

Dziękujemy Rodzicom za obecność, przyniesione materiały plastyczne oraz zaangażowanie w pracę przedszkola, a tym samym w wychowanie Waszych pociech.

 
Kiermasz wielkanocny

Tradycyjnie w okolicach zbliżających się Świąt Wielkanocnych dzieci wybrały się do Domu Chemika. Podczas kiermaszu dzieci mogły zobaczyć różnorodne ozdoby świąteczne wykonane tradycyjnymi metodami wykonane przez Klub Twórców Ludowych.

 
Robimy zdrowe kanapki

Nasze przedszkolaki podjęły wielkie wyzwanie: postanowiły zrobić pyszne, zdrowe i kolorowe kanapki. Na stołach zagościły świeże warzywa: sałata, ogórek, rzodkiewka i szczypiorek. Nie zabrakło wędliny, pieczywa oraz przyborów kuchennych pomocnych w pracy. Wszystkie dzieci z wielkim zaangażowaniem, samodzielnie smarowały i układały produkty tworząc na kanapkach bardzo ciekawe kompozycje.

 
Pierwsze motyle z mozaiki geometrycznej

 
Wiosenne spotkanie w bibliotece

29 marca dzieci udały się do biblioteki , gdzie czekały na nie " wiosenne ciekawostki" przygotowane przez panią Danusię. Dzieci chętnie opowiadały z czym kojarzy im się wiosna. Jakie zmiany zachodzą w przyrodzie. Następnie pani Danusia przeprowadziła z dziećmi zabawę prawda - fałsz. Poprzez zabawę dzieci utrwaliły wiedzę na temat charakterystycznych cech wiosny.

 
Wycieczka do teatru

Za nami udana wycieczka do Lublina. 28 marca dzieci z grupy IV wybrały się na wycieczkę do baśniowego świata – Teatru Andersena w Lublinie, na spektakl pt. „Baśń o zaklętym kaczorze”.Bohaterką przedstawienia jest Weronika, która ratuje ciężko chorego ojca wodą z zaczarowanej studni. By zdobyć cenne lekarstwo, musi oddać rękę Złotnikowi zaklętemu w kaczora. Zaklęcie jednak da się unieważnić, ale Weronika musi wyruszyć do zamku złej czarownicy. Trudny szlak pomagają jej pokonać Księżyc, Słońce i Wiatr.Dzieci z ogromnym zainteresowaniem śledziły losy bohaterów o szlachetnych sercach oraz takich, co zamiast serc mają kamienie. Pojawiały się również momenty strachu. Kiedy na scenie pojawiała się zła czarownica, wszystkie przedszkolaki głębiej zasiadały w fotelach, by wiedźma nie rzuciła na nie przypadkiem złego zaklęcia. Ale jak to w bajkach bywa, wszystko skończyło się dobrze.Zarówno aktorzy, jak i mała publiczność spisali się na medal. Ogromna dawka magii wywarła na dzieciach wielkie wrażenie, a stroje aktorów i piękne dekoracje wzbudzały zachwyt.

 


Strona 1 z 5

Kontakt