Aktualności    |   Rozkład dnia   |   Kontakt  |

Dla rodziców
Rola głośnego czytania w aspekcie rozwoju dziecka

Embarassed Jak powszechnie wiadomo czytanie bajek wpływa pozytywnie na rozwój Dzieci. Embarassed

 

 

Więcej…
 
CZYTAJMY DZIECIOM

Wink Poczytaj mi mamo czyli jak czytanie bajek dzieciom wpływa na ich  emocjonalny rozwójWink

 

Więcej…
 
„Mamo, Tato- zagraj ze mną!”

WinkWinkWinkWinkWinkWink

 

W długie zimowe wieczory znajdź chwilę czasu, odśwież wspomnienia i zagraj z dzieckiem w chińczyka, grzybobranie, domino albo warcaby.  To świetna okazja, by bawić się, uczyć i  przeżywać razem wspaniałe chwile.


Więcej…
 
WSPOMAGANIE ROZWOJU DZIECKA

KissKissKissKissKissKissKiss

Tylko będąc z dzieckiem, obserwując je i bawiąc się z nim można zrozumieć, jakie ono naprawdę jest, można poznać jego zdolności. Wskazówek do tego, jak wspierać dziecko należy szukać w nim samym. Rozwój ma charakter ciągły, a jego tempo jest indywidualne dla każdego dziecka. Dziecko z różnorodnych działalności z czasem wybierze te, które będą sprawiać mu najwięcej przyjemności. Być może to będzie rysowanie, skakanie albo układanie puzzli.


Więcej…
 
Rozwijanie samodzielności u dzieci

EmbarassedEmbarassedEmbarassedEmbarassedEmbarassedEmbarassed

Jednym z najważniejszych zadań przedszkola jest rozwijanie samodzielności u dzieci. Jest to także jedno z podstawowych założeń Friedricha Froebla. Podstawa programowa wychowania przedszkolnego wskazuje głównie na kształtowanie umiejętności samoobsługowych i higienicznych, ale ważne jest także wdrażanie dzieci do samodzielnego radzenia sobie w sytuacjach życiowych i przewidywania skutków swoich zachowań.

 

 

Więcej…
 
Ćwiczenia usprawniające narządy mowy

EmbarassedEmbarassedEmbarassedEmbarassedEmbarassedEmbarassedEmbarassedEmbarassedEmbarassedEmbarassedEmbarassedEmbarassed

Dobra artykulacja polega na czystym, wyraźnym, dokładnym i swobodnym wymawianiu wszystkich głosek języka polskiego. Każda z nich wymaga odpowiedniego ukształtowania rezonatora, tj. właściwego położenia języka, podniebienia miękkiego, stopnia opuszczenia szczęki dolnej oraz ułożenia warg. Koordynacja tych elementów daje efekt w postaci głoski. Tak więc zanim przystąpimy do zadań doskonalących wymowę głosek, należy najpierw usprawnić działanie narządów mowy tak, aby były w stanie prawidłowo je wymawiać.

 

Więcej…
 
Bezpieczne ferie

ZASADY BEZPIECZEŃSTWA OBOWIĄZUJĄCE PODCZAS FERII ZIMOWYCH

EmbarassedEmbarassedEmbarassedEmbarassedEmbarassedEmbarassedEmbarassedEmbarassedEmbarassedEmbarassedEmbarassed

Więcej…
 
Informacja ws reformy edukacji

 

 

 

 

 

 

 

 

Sejm RP uchwalił ustawę Prawo Oświatowe. W myśl ustawy zmieni się struktura szkół: powstanie 8-letnia szkoła podstawowa, 4-letnie liceum, 5-letnie technikum i dwustopniowa szkoła branżowa. Od 1 września nie będzie rekrutacji do gimnazjów.

W związku z tym informujemy, że obecnie w Puławach trwają prace nad przygotowaniem się do wejścia w życie ustawy i reorganizacją placówek tak, aby dostosować ich funkcjonowanie do nowych przepisów.

Prezydent Miasta Puławy powołał Zespół ds. wypracowania koncepcji sieci i obwodów szkół prowadzonych przez Gminę Miasto Puławy, w którego pracach wezmą udział m.in. dyrektorzy wszystkich miejskich szkół i przedstawiciele Rady Miasta Puławy.  Do konsultacji zostały zaproszone związki zawodowe. Planowane jest również spotkanie z przedstawicielami rad rodziców. Prace trwają i żadne wiążące decyzje dotychczas nie zapadły. Wbrew informacjom pojawiającym się w przestrzeni publicznej nie ma planów likwidacji którejkolwiek z istniejących szkół podstawowych.

O ustaleniach dotyczących reorganizacji puławskiej oświaty będziemy informować w odrębnych artykułach.

 
Harmonogram pracy kółek zainteresowań

KissHarmonogram pracy kółek zainteresowań dla dzieci w Miejskim Przedszkolu Nr 5 w Puławach w roku szkolnym 2016-2017.


 

Więcej…
 
PODSTAWA PROGRAMOWA
Kiss PODSTAWA PROGRAMOWA WYCHOWANIA PRZEDSZKOLNEGO
ORAZ PODSTAWA PROGRAMOWA KSZTAŁCENIA OGÓLNEGO - I etap edukacyjny


Więcej…
 


Strona 1 z 3

Kontakt