Aktualności    |   Rozkład dnia   |   Kontakt  |

Grupa II
Strażacy

W dniu 19 maja dzieci z naszego przedszkola wybrały się na pokazy strażackie. Zachwytom nie było końca - pojazdy, motorówki,kłady itd...

 
Pierwszy Dzień Wiosny

21 marca wszystkie Dzieci z naszego przedszkola świętowały Pierwszy Dzień Wiosny. Uroczystości powitania Wiosny rozpoczęły się od konkursów, gier i zabaw związanych z tematyką pór roku. Wszystkie dzieci z entuzjazmem i zaangażowaniem rozwiązywały zagadki, uczestniczyły w grach i zabawach ruchowych. Mimo wielu atrakcji najbardziej oczekiwaną częścią dnia było wyjście na spacer, podczas którego mogliśmy pożegnać zimę i powitać wiosnę. Dzieci radośnie maszerowały w wiosennym pochodzie, na czele którego widniała Marzanna, którą następnie pożegnaliśmy według tradycji. Jesteśmy pewni że starania naszych wspaniałych Przedszkolaków sprawią, że Wiosna zawita do nas na dobre.

 
Wizyta w bibliotece

 

 

 
Bal karnawałowy

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe.

Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas. W dniu 23.02.2017 r.  odbył się bal karnawałowy. Tego dnia już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, delikatne motylki, rycerzy, piratów, policjantów, Spider-Mana, Batmana, ... nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno.

W pierwszej kolejności dzieci miały możliwość pozowania do zdjęcia grupowego oraz zdjęć indywidualnych. Następnie wszyscy uczestnicy balu przeszli do sali balowej. Wystrój sali wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy.

 
Teatrzyk kukiełkowy

Do naszego przedszkola we wtorek 7 lutego 2017 r. zawitał teatrzyk. Tym razem dzieci obejrzały przedstawienie pt."Kozucha Kłamczucha". Dzieci z wielkim zainteresowaniem oglądały widowisko, oceniając zachowania głównej bohaterki. Przedszkolacy nie tylko byli widzami, ale także brali czynny udział w przedstawieniu, pomagając głównym bohaterom, za co zostały nagrodzone brawami. Obserwując postępowanie Kozuchy, nauczyły się ,że kłamstwo nie popłaca i ma " ma krótkie nogi".

 
Jasełka

22 grudnia dzieci z grupy IV zaprosiły nas do obejrzenia przygotowanych przez siebie jasełek. Było także wspólne śpiewanie kolęd i świąteczne życzenia pani dyrektor dla wszystkich dzieci.

 
Świąteczna nutka

21 grudnia odbyło się spotkanie opłatkowe. Dzieci przedstawiły swoim rodzicom jasełkowy spektakl, a następnie wszyscy przełamali się opłatkiem, życząc sobie nawzajem wesołych i spokojnych świąt.

 
Dbamy o swoje ząbki

15 grudnia gościem w naszej grupie była pani stomatolog. Dzieci dowiedziały się, jak dbać o higienę jamy ustnej, co należy jeść, aby mieć mocne i zdrowe ząbki. Pani stomatolog zachęcała przedszkolaki do regularnego odwiedzania gabinetu stomatologicznego.

 
Za miesiąc święta - warsztaty

24 listopada dzieci wspólnie ze swoimi rodzicami zaczęły wkraczać w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Wspólnymi siłami tworzono świąteczne stroiki i ozdoby choinkowe. Na stolikach królowały różnorodne materiały - szyszki, kolorowe wstążki, koraliki, tkaniny, błyszczał brokat i cekiny - nieodłączne atrybuty grudniowych świąt. Wytworzone ozdoby zostały wystawione do sprzedaży na przedszkolnym kiermaszu.

 
Segregujemy odpady

Przedszkolaki to mądre dzieciaki i wiedzą doskonale, że odpady trzeba segregować. W ten między innymi sposób dbamy o nasze naturalne środowisko.

 


Strona 1 z 2

Kontakt